Продавець ТОВ "ПРИЦЕП ЦЕНТР 24/7" розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
628 відгуків

Навчитися рухатись заднім ходом з причепом

Часом здавати назад на автомобілі, не так-то легко. Процес ускладнюється, якщо до автомобіля прикріплений причіп. Потренувавшись, ви зможете здавати назад з причепом досить просто. Якщо ви заздалегідь продумаєте ваші дії, то рух заднім ходом перетвориться в рутинну операцію.

Метод1

Підготовка до руху заднім ходом з причепом

 1. Зображення з назвою Back a Trailer Step 1

   

  Виробіть стратегію. Пам'ятайте, що при русі заднім ходом з причепом автомобілем необхідно управляти певним чином. Тут мається на увазі розрахунок траєкторії руху причепа і траєкторії руху автомобіля, облік наявності прилеглих об'єктів і напрямку руху автомобіля з причепом щодо цих об'єктів.

 2. Зображення з назвою Back a Trailer Step 2

  2

  Попрактикуйтесь на порожній стоянці. Купіть дорожні конуси, щоб обмежити ними певну ділянку місцевості. Вчіться рухатися заднім ходом з довгим причепом, а потім переходите на більш короткий причіп. Практикуючись, робіть все повільно. Короткі причепи є більш маневреними, тому при русі заднім ходом з ними важче впоратися. Довгим причепом легше керувати, але з ним ви витратите більше зусиль, щоб обігнути кут.

 3. Зображення з назвою Back a Trailer Step 3

  3

  Попросіть кого-небудь стати спостерігачем. [3] Спостерігач стоїть позаду причепа і бачить те, чого не видно вам з салону автомобіля. Також подумайте про покупку пари найпростіших рацій, щоб спростити спілкування між вами і спостерігачем.
  • Спостерігач повинен стежити за перешкодами на шляху руху автомобіля з причепом. Найчастіше люди фокусують увагу на об'єктах, розташованих на землі, і забувають про гілки дерев і звисають дроти. Пам'ятайте, що низько розташовані гілки дерев не є перешкодою для причепа, але можуть запросто пошкодити дах вашого автомобіля.
 4. Зображення з назвою Back a Trailer Step 4

  4

  Відрегулюйте дзеркала заднього виду. Рухаючись заднім ходом, дуже важливо оглядати простір, що знаходиться позаду вашого автомобіля. Тому відрегулюйте дзеркала заднього виду так, щоб бачити задню стінку причепа.[4]

 5. Зображення з назвою Back a Trailer Step 5

  5

  Постарайтеся зробити так, щоб при русі заднім ходом причіп повертав у бік, збігається з місцем розташування водія.[5] В цьому випадку вам буде простіше контролювати рух причепа в дзеркало заднього виду, розташоване з боку водія; більш того, при русі заднім ходом ви можете дивитися через плече і бачити задню стінку причепа. Якщо вам потрібно об'їхати навколо наметового табору, щоб наблизитися до потрібного місця зліва, зробіть це!

 6. Зображення з назвою Back a Trailer Step 6

  6

  Покладіть одну руку на рульове колесо і розгорніть голову так, щоб бачити причіп і простір позаду вашого автомобіля. Права рука повинна знаходитися в нижній точці рульового колеса (позиція «6 годин»). Здаючи назад, перетягуйте руку в тому напрямі, в якому має рухатися причіп. Розташувавши руку в такому положенні, ви уникнете повороту коліс в неправильному напрямку (при русі заднім ходом з причепом).

Метод2

Рух заднім ходом з причепом

 1. Зображення з назвою Back a Trailer Step 7

  1

  Поверніть кермо вправо, щоб причіп рухався вліво (якщо ви дивитеся на капот автомобіля). Або ж тримайтеся за нижню точку рульового колеса і рухайте руку в тому напрямі, в якому повинен переміщатися причіп; такий спосіб управління вельми зручний у тому випадку, коли ви дивитеся тому (на причіп). [6]
  • Якщо вам необхідно обігнути кут, направте причіп до куті, а потім плавно маневруйте в протилежному напрямку, щоб домогтися потрібного кута повороту.
 2. Зображення з назвою Back a Trailer Step 8

  2

  При русі заднім ходом повертайте причіп в напрямку водія, а не пасажира (наприклад, вліво у разі автомобіля з лівим розташуванням керма); так вам буде легше бачити причіп. Як правило, найскладнішим є поворот під прямим кутом (при русі заднім ходом).

 3. Зображення з назвою Back a Trailer Step 9

  3

  Здавши назад і наблизившись до куті, поверніть направо, щоб опинитися на середині дороги. Тут розглядається випадок автомобіля з лівим розташуванням керма. Потім різко виверніть рульове колесо вліво, щоб автомобіль розташувався під деяким кутом до лівій узбіччі (так, як при здійсненні повороту ліворуч при русі вперед).

 4. Зображення з назвою Back a Trailer Step 10

  4

  Обхопіть руками нижню частину рульового колеса. Повертаючи кермо з такого становища, вам буде простіше керувати причепом. Робіть все повільно. Рекомендується вийти з автомобіля і переконатися, що ви рухаєтеся в правильному напрямку. Не варто намагатися зробити все з першого разу – краще пожертвувати гонором, ніж розбити причіп. [7]
  • Постарайтеся зробити так, щоб автомобіль та причіп не "склалися" один з одним (на зразок складного ножа). Для цього не варто поспішати. Як правило, зайняти правильне положення можна одним плавним маневром. У більшості випадків вам доведеться зупинитися і подати трохи вперед, щоб досягти правильного розташування причепа відносно автомобіля.
 5. Зображення з назвою Back a Trailer Step 11

  5

  Здайте назад і подавайте вперед до тих пір, поки причіп не прийме правильне положення. Іноді це найважча частина процесу, яка приваблює глядачів. Якщо за вашими діями спостерігають сторонні люди, не хвилюйтеся – на відміну від них, ви зацікавлені в кінцевому результаті, тому зосередьтеся.

Поради

 • Зупиніться, вийдіть з автомобіля і переконайтеся, що ви рухаєтеся в правильному напрямку. Краще перестрахуватися, ніж платити за ремонт автомобіля, причепа або чужій власності.
 • Не повертайте кермо занадто швидко.
 • Набагато простіше рухатися заднім ходом, якщо автомобіль та причіп розташовані на одній прямій. Не варто здавати назад, якщо причіп направлений до автомобіля під прямим кутом. Якщо можливо, подайте вперед, щоб позбутися від кута між причепом і автомобілем. У разі наявності вільного простору рухайтеся вперед до тих пір, поки причіп не розташуватися безпосередньо за автомобілем.
 • Не поспішайте! Якщо сталося щось непередбачене, зупиніться і продумайте ваші подальші дії.
 • Легше здавати назад з довгим причепом, ніж з коротким.
 • Уявіть, що задні колеса автомобіля відіграють роль рульових коліс причепа; тобто, якщо б у причепа було чотири колеса, то рульовими колесами були б задні колеса автомобіля. Отже, щоб рухати причіп в потрібному напрямку необхідно, щоб задні колеса автомобіля розташовувалися під певним кутом до коліс причепа. Тому спочатку виверніть кермо так, щоб колеса причепа розташовувалися під правильним кутом до задніх коліс автомобіля, і тільки потім здайте назад.
 • Якщо причіп і автомобіль починають «складатися», негайно зупиніться. Подайте вперед і спробуйте здати назад ще раз.
 • Негайно зупиніться, якщо ви рухаєтесь у неправильному напрямку. Подайте вперед і спробуйте ще раз здати назад
 • Двічі перевірте справність причіпного пристрою, страхувальних ланцюгів і електричного кабелю.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner